MSPO 2013

W dniach 02 – 05 września 2013 odbył się XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.  Dzięki współpracy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa z Polskim Holdingiem Obronnym była możliwość zapoznania się z pracami Politechniki Warszawskiej z zakresu obronności na jednym ze stoisk w ramach wystawy PHO.

Na stoisku wystawiono robota PIES będącego demonstratorem technologii wykonanym w ramach projektu Systemu Wykrywania i Niszczenia Min Niemetalowych w którego opracowaniu brały udział zespoły z wydziałów Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Fizyki, Chemicznego oraz Inżynierii Produkcji. Ponadto przedstawiono  radar pasywny PaRaDe skonstruowany na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, kołową platformę badawczą GĄSIENICA z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych,  satelitę PW-sat oraz bezzałogowe statki latające OSA i Quad tiltrotor skonstruowane przez studentów wydziału MEL.

W trakcie wstawy dyrektor UCBOiB dr inż. Robert Głębocki wziął udział w panelu dyskusyjnym Potencjał krajowy nauki i przemysłu do budowy nowoczesnych rozwiązań systemów bezzałogowych.

Fot. 1 Stoisko UCBOiB i PW, w tle radar PaRaDe

Fot. 2 Uczestnicy panelu dyskusyjnego

Fot. 3 Robot PIES (UCBOiB) i pojazd GĄSINICA (wydz. SiMR)

Fot. 4 Quad Tiltrotor, PW-Sat, BSL OSA