Seminarium działań ochronnych oraz przeciwdziałania zagrożeniom ze strony systemów bezzałogowych

Z inicjatywy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa w dniu 04.11.2015 r. odbyło się na naszej uczelni  seminarium z cyklu Forum Obronności i Bezpieczeństwa.

Tym razem tematyka dotyczyła działań ochronnych oraz przeciwdziałania zagrożeniom ze strony systemów bezzałogowych.
 Pan podpułkownik  dr Jarosław Cymerski  reprezentujący Zarząd Planowania i Koordynacji i Logistyki Biura Ochrony Rządu- przedstawił referat "Współczesne technologie w działaniach ochronnych realizowanych przez Biuro Ochrony Rządu".

Pan profesor  Robert Głębocki z Politechniki Warszawskiej przedstawił referat  - "Przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony  systemów bezzałogowych".

Uczestników seminarium przywitał pan prorektor  prof. Zbigniew Kledyński. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Obrony Narodowej, służb cywilnych, przemysłu obronnego oraz środowiska naukowego.